Kolik naše menstruační kalhotky absorbují?

 Nízká absorpce

Kalhotky s touto absorpcí dokáží vstřebat do 25 ml tekutiny, což odpovídá zhruba dvěma běžným tampónům. Nízká absorpce bohatě postačí při velmi slabé menstruaci nebo ve dny, kdy očekáváte menstruaci a chcete mít jistotu. Při silnější menstruaci nutné v kombinaci s jinou menstruační pomůckou.

 Střední absorpce

Střední absorpce pojme od 25 ml do 35 ml tekutiny, což odpovídá zhruba třem běžným tampónům. Tento typ je nejběžnější a s jistotou vám pomohou při slabé a na několik hodin v případě potřeby i při středně silné menstruaci. Samostatně ale doporučujeme nosit pouze při slabé menstruaci, při silnější rozhodně kombinujte s jinou menstruační pomůckou.

 Vysoká absorpce

Vysoká absorpce pojme 36 ml a více tekutiny, což odpovídá zhruba čtyřem a více běžných tampónů. Kalhotky s vysokou absorpcí dodávají největší pocit jistoty a ochrání vás na několik hodin i při silnější menstruaci. Kalhotky s vysokou absorpcí mají také většinou vyšší střih, díky čemuž poskytují lepší komfort. Pro silnou menstruaci nicméně stále doporučujeme používat v kombinaci s jinou menstruační pomůckou (např. kalíškem).