Vážení zákazníci, z technických důvodů nebudeme od 22.7.2024 do 29.7.2024 dostupní na telefonním čísle. Veškerou komunikaci v tomto období vyřídíme přes e-mail. Děkujeme za pochopení.

Jak na údržbu a praní menstruačních kalhotek?

Před prvním použitím rozhodně doporučujeme kalhotky vyprat v pračce.
Pokud nevíte, jak se správně pečovat o své menstruační kalhotky, připravili jsme pro vás jednoduchý návod v pěti krocích:

Krok 1 - Opláchnutí:

Předtím než začnete prát, očistěte přebytečnou krev pod tekoucí studenou či vlažnou vodou. Vyvarujte se oplachování horkou vodou, jinak skvrny mohou zůstat. Jemně drhněte, dokud neodstraníte přebytečnou krev. Pokud to nejde, je možné použít mýdlo či jiný mycí prostředek.

Krok 2 - Předmytí:

Jakmile odstraníte přebytečnou krev, doporučuje se kalhotky předmýt v umyvadle nebo lavoru. Napusťte umyvadlo studenou nebo vlažnou vodou a přidejte trochu pracího přípravku. Kalhotky ponořte a nechte je v umyvadle cca půl hodiny.

Krok 3 - Praní v pračce:

Po předmytí následuje ideálně praní v pračce. Pračku nastavte na 30 nebo 40 stupňů (dle doporučení výrobce) a perte s pracím prostředkem (ideálně tekutým) a hlavně bez aviváže. Pokud jste nevynechali krok 1 a 2, můžete bez problému prát s ostatním prádlem.

Krok 4 - Sušit na vzduchu:

Po vyprání doporučujeme pověsit a sušit na vzduchu, ideálně se vyvarovat přímému slunci. Rozhodně nedoporučujeme sušit v sušičce, jelikož vysoké teploty mohou narušit elasticitu a integritu materiálu.

Krok 5 - Poskládat a uložit:

Po úplném uschnutí doporučujeme kalhotky poskládat a umístit na čisté a suché místo. Vyvarujte se ukládání do přecpaných polic, kalhotky by neměly být skladovány příliš zmačkané, aby se nenarušily jednotlivé vrstvy.